Forum RC
Subaru Impreza WRX STI - Wersja do druku

+- Forum RC (http://rc-slask.pl)
+-- Dział: Rally (http://rc-slask.pl/dzial-90.html)
+--- Dział: Garaże (http://rc-slask.pl/dzial-92.html)
+--- Wątek: Subaru Impreza WRX STI (/watek-1199.html)Subaru Impreza WRX STI - czapla - 2020-01-20

Specyfikacja:
podwozie - ???
silnik - leopard 9T 4370KV
regulator - leopard V2
serwo - SRT DL5015 15kg/ 0,13sec
zasilanie - 2s lipo 4000mAh

Podwozie kupiłem używane bez karoserii z zamontowanym już silnikiem, regulatorem i jakimś badziewnym serwem które jako pierwsze zmieniłem. W między czasie rozebrałem model w celu sprawdzenia zużycia elementów napędowych i tutaj miłe zaskoczenie bo model wewnątrz wyglądał jak nówka, zerowe zużycie zębatek a przy okazji odblokowałem tylny dyferencjał (co zdecydowanie poprawiło zwrotność modelu) przód zostawiłem zblokowany wszystko nasmarowałem i poskładałem.

Po kilku dniach niedaleko mnie natrafiła się karoseria subaru nie zastanawiając się długo następnego dnia była u mnie. Jakie było moje zdziwienie gdy po przymiarce okazało się że rozstaw osi modelu jest za duży w stosunku do karoserii na całe szczęście udało mi się to rozwiązać, dzięki odwrotnemu założeniu tylnych wahaczy co wymusiło zamocowanie amortyzatorów z przodu ale wszystko spasowało i działa Big Grin Karoseria zamocowana jest na magnesach

Mam pytanie do was czy ktoś rozpoznaje co to jest za podwozie? Sprzedający też kupił jako używane i twierdził że jest to firma REELY a model tc-04 wygląda niemal identycznie, różnicą są półosie ponieważ na ani jednym zdjęciu na internecie nie widziałem takich kardanów jakie ja mam, a przyglądając się bliżej tam nic nie wygląda na przerobione, skrócone czy zmodyfikowane. Może ktoś jest w stanie rozwiązać zagadkę?


RE: Subaru Impreza WRX STI - Gorg - 2020-01-20

Wygląda na to że to faktycznie Reely. Tylko jedna rzecz mi się nie zgadza - wszystkie podwozia rally co znałem miały aluminiową podłogę. Same kardany mogą być dopasowane z modelu Traxxas 4tech.
Jaki tam był w orginale rozstaw osi że nie pasowało?


RE: Subaru Impreza WRX STI - czapla - 2020-01-21

Zgadza się wszystkie nowe mają alu płytę ale są zdjęcia z plastikową może to była jakaś wcześniejsza wersja? Jeżeli kardany są założone z innego modelu to jest to zrobione szalenie profesjonalnie. Teraz model ma 255mm rozstawu myślę że jakiś 10 może 15 oryginalnie ma więcej


RE: Subaru Impreza WRX STI - Gorg - 2020-01-21

Tamyja ma 257mm a inne onroad 260mm dlatego czasem możesz trafic karoce co nie do końca pasuje.


Subaru Impreza WRX STI - kokos - 2020-01-21

Znalazłem: Fs Racing NTE 4. Na zdjęciach widać takie półosie jak u Ciebie

Znalazłem nawet części do niego:

https://www.nitrotek.pl/czesci-zamienne/fs-racing/fs-racing-na-drodze-samochod-czesci-zamiennych.html


RE: Subaru Impreza WRX STI - czapla - 2020-01-25

O panie faktycznie to jest to, dziękuję bardzo Smile