Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje zmian w regulaminie klasy SPORT na sezon 2020
#21
Ogólnie dyskutując o wyglądzie, proponuję zastanowić się nad zmianą pkt. 1 Regulaminu Technicznego:

1. Do klasy zaliczają się modele w skali 1:10 lub zbliżonej, posiadające stały napęd na obie osie, z jedną osią
skrętną (wyłącznie przednią). Model musi przypominać „normalnie spotykany na ulicy seryjny pojazd".

Chyba trzeba wykreślić ostatnie zdanie.
Odpowiedz
#22
W zasadzie to czemu wymagamy napędu 4x4 ? Jak komuś urwie się wał, to przecież może jechać dalej. Taki trochę sztuczny problem.
Zapis o "normalności" zawsze mnie śmieszył, jakby tego przestrzegać to kilka modeli mamy niezgodnych.
O dziwo - mój paskudnik jest zgodny Smile
Odpowiedz
#23
Mnie zastanawia interpretacja dwoch punktow, jeden z nich wspomina o tym, ze dopuszczalne sa karoserie wlasnej konstrukcji, natomiast drugi mowi, ze jedyne mozliwe podcinanie, to podciecie/profilowanie nadkoli. Czy przyciecie budy i zrobienie z niej karoserii typu pickup uznaje sie jako wlasna konstrukcje? Wg jednego punktu regulamini wydaje sie to byc mozliwe, natomiast kolejny juz to wyklucza.
Odpowiedz
#24
Celne spostrzeżenie Mario. Może trzeba zmienić zapis na taki, że decydując się na daną budę, jedyne co można w niej zmienić to podciąć nadkola, które muszą zakrywać koło w X procentach po obwodzie i na szerokość. Powinno to ograniczyć manewry w stylu cięcie budy na pół po długości i jej zwężanie (tak, to do Ciebie Grzesiu Wink ) i przeróbki tylnej zabudowy a'la pickup, niezależnie od tego czy takowa wersja była w realu czy też nie. Jeśli był pickup Wranglera, to buda od razu musi być tak tłoczona.
Odpowiedz
#25
Budy to ciężki temat, co przegłosujemy - to będzie... Byle było to egzekwowane, ja od razu mówię że planuję garbusa albo inny model ładnie układający się w bramkach Wink
Moją budę raczej zutylizuję Smile
Odpowiedz
#26
Trzeba w końcu uporządkować temat karoserii. Niebawem wrzucę ankietę, tylko muszę jakoś sensownie i logicznie opracować pytanie.
Odpowiedz
#27
A moze juz pojsc na całość i zrobic z tego extreme? skoro trasy juz takie sa to modele tez mozna dostosowac Smile
Odpowiedz
#28
Niegłupi pomysł Smile
Odpowiedz
#29
To może po prostu zróbmy klasę x-treme dla modeli mocno podcietych bez limitu wielkości kół i róbcie sobie tam co chcecie i klasę sport w której modele będą wyglądać seryjnie z lekkimi ograniczeniami przeróbki.
Odpowiedz
#30
Robienie trzeciej klasy - za bardzo rozrzucą się zawodnicy...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości