Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
URAL 4320 czyli GCBA 4/16 ... leśnik do zadań specjalnych
#3
(2022-10-11, 21:37)Rocky napisał(a): Wow, gratulacje
poskładałeś jak burza , piękny model Smile 
jak masz dodaj jakiś plan z którego korzystałeś Cool

   

Wstępnie korzystałem z tego ale z zabudową jest pewien niuans tzn zabudowy pożarnicze nie powstają taśmowo a powiedzmy partiami. Dodatkowo z racji, że Ural był raczej tworem dla wojska to w pożarnictwie znalazł się raczej przypadkiem ... mowa tutaj o naszym krajowym pożarnictwie.
Ciekawostka dwa Urale znajdują się w czynnej służbie w Ochotniczych Strażach Pożarnych w powiecie olkuskim, woj. małopolskie.

Miałem kiedyś możność spotkać dwa Urale na raz podczas działań gaśniczych na granicy woj. śląskiego i małopolskiego w powiecie będzińskim. Posiadam zdjęcie jednego ...
   

Historia obydwu Urali jest taka, że pochodziły od wojska i miały trafić na złom ale udało je się odratować na poczet tych dwóch jednostek OSP. Co ciekawe podwójne szoferki to ręczna robota, czyli były spawane z dwóch pojedynczych szoferek. Ten ze zdjęcia to właśnie tytułowy GCBA 4/16, czyli Gaśniczy, Ciężki, Beczka, Autopompa 4 tyś litrów wody i wydatek 1600 litrów/min. 
Więc mój tył Urala to w większości moja interpretacja z racji, że tych samochodów nie produkuje się taśmowo. Jak to dyskwalifukuje Urala z niedzielnej rundy to od razu proszę o taką informację, żebym nie stał jak pachołek między OS'ami :Tongue
a pachołki w skrytce na sprzęt będą Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: URAL 4320 czyli GCBA 4/16 ... leśnik do zadań specjalnych - przez przemo_m - 2022-10-11, 21:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości