Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Land Rover Defender
#3
                                                           
Specyfikacja:
1. Rama – hand made z profili aluminiowych.
2. Mosty – Yota II
3. Amortyzatory - z wewnętrzną sprężyną 75 mm.
4. Przekładnia – traxxas 1:16.
5. Silnik –  szczotkowy 35T.
6. Regulator – Axial AE-2.
7. Wały – Axial.
8.  Serwo skrętu – Axial.
9. Opony – g-made.
10. Felg – tworzywowe.

11. Snorkel – hand made kolegi Jaruso.
12. Wszystkie gadżety - projekt i wydruk własny


Ponieważ karoseria Defka po wielu startach w zawodach była już mocno podniszczona i porysowana postanowiłem ją odświeżyć.
A przy okazji zrobić z niej coś nowego.
Postanowiłem zrobić wersję pickup. Na ogół obcina się dach i dokleja ściankę tylną jako tył pickupa. Ale nie jest to zgodne z oryginałem i wygląda tak sobie.
Dlatego zaprojektowałem i wydrukowałem ściankę tylną oraz końcówkę dachu które dokleiłem do reszty, poszpachlowałem i pomalowałem. Okna dociąłem z okna dachowego i tylnego okna wersji 90.
Na pakę zaprojektowałem i wydrukowałem sztywne zamknięcie na zawiasach. Klapa jest zapinana od spodu do ramy tak, że nie otworzy się  w trakcie jazdy. Na dachu znalazła się nowa klatka którą powyginałem i polutowałem z rurek mosiężnych.
Cała elektronika została schowana w specjalnie wydrukowanym do tego celu pojemniku pod maską. W karoserii wyciąłem tworzywo pod grilem przednim i dlatego od środka została zamocowana atrapa chłodnicy która powstała z wydruku 3D, 
Wyciągarka i zderzaki są tak jak do tej pory. Wyciągarka jest z tyłu a linka doprowadzona jest do zderzaka przedniego w rurce mosiężnej. Sterowanie wyciągarki jest za pomocą przełącznika 3 pozycyjnego i mikroswitcha załączanego przez mikroserwo. Jest to rozwiązanie mechaniczne które nigdy mnie nie zawiodło w odróżnieniu do rozwiązań elektronicznych.
Pod otwieraną tylną klapą znalazł się pojemnik na akumulator. Klapka pojemnika jest na zawiasie i zamykana spinką.
Z takich smaczków to zaprojektowałem i wydrukowałem wlot paliwa który jest doklejony od wnętrza oraz tylne światła. Lusterka to także moja produkcje - są składane co przydaje się na OS.
We wnętrzu pojawiły się nowe fotele i parę gadżetów jak: gaśnica, butelka, lodówka oraz akumulator na pace.
W podwoziu zmieniłem mosty. Były Axiala a są Yota II. Wykonałem również specjalne prowadzenie linki skrętu z tyłu mostu tak jak to jest w modelu z rc4wd. Pojawiły się nowe, drukowane mocowania przednich amortyzatorów.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Land Rover Defender - przez Gorg - 2016-10-14, 21:45
RE: Land Rover Defender - przez Gorg - 2017-04-23, 18:52
RE: Land Rover Defender - przez Emil - 2017-04-23, 20:42
Land Rover Defender - przez KubaDG - 2017-04-23, 20:51
RE: Land Rover Defender - przez Pirx - 2017-04-23, 21:01
RE: Land Rover Defender - przez Gorg - 2017-04-23, 21:49
RE: Land Rover Defender - przez KrzysiekB - 2017-04-23, 22:47
RE: Land Rover Defender - przez Bastian - 2017-04-23, 23:40
RE: Land Rover Defender - przez misiek - 2017-04-24, 07:20
RE: Land Rover Defender - przez Bednar - 2017-04-24, 07:20
RE: Land Rover Defender - przez Gorg - 2018-04-03, 21:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości