Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin Sport 2021
#1
Bardzo mi przykro ze tak podchodzicie do tematu. Mamy ( chyba mieliśmy )ustalone ze wszystkie zmiany regulaminu ustalamy na ostatnim spotkaniu kończącego się sezonu. Nikt nie poruszył tematu zmiany szerokości modelu ani rolki (koszenia słupków itp.). Nie podoba mi się to bardzo. Chciałem przejrzeć dyskusje która była o tym na forum a tu już jej niema. Panowie albo się szanujemy albo każdy robi swoje . Przez takie nie smaczki ekipa się nam rozsypie. Chcemy aby przyszli nowi a już tyle osób przestało z nami jeździć . Regulamin moim zdaniem był ok i nie trzeba było nic w nim zmieniać. To ktoś ma się do naszego regulaminu dostosować a nie my do modeli jakie są na rynku. Możecie zrobić nowa klasę FOR FUN i tam jeździć czym chcecie.
[-] The following 1 user Likes grzesiek-dg's post:
  • HUBert
Odpowiedz
#2
Cieszy fakt, że zainteresowanie tematem jest. Że mamy osoby pragnące utrzymać porządek, osoby które są i interesują się tematem. Chylę czoła.
Panowie, każdy z was ma rację. Dlatego też temat jest ciężki z którejkolwiek strony by na niego nie spojrzeć.

Mnie osobiście najbardziej interesuje możliwość spotkania się, integracji, wspólnej radochy z jazdy, jakiejś tam rywalizacji... oczywiście ważne jest aby to się działo na jakiś zasadach, bez samowolek modelarskich, skupiając w grupy modele o zbliżonych parametrach jak i ogólnie sprawy ludzkie, zachowawcze.

Przyznaje, że nie skupiałem się na dyskusji forumowej w spr zmian w regulaminie. Widziałem ją, ale zawsze coś innego było ważniejsze.
Zgodzę się tu z Grześkiem, Hubertem i każdym kto pamięta że omawianie nowych zapisów w regulaminie na forum powoduje głównie zamieszanie i niesnaski. Układ, że na forum tylko proponujemy zmiany, które zatwierdzamy lub nie na ostatnim spotkaniu sezonu po raz kolejny okazuje się słuszny.

Popieram również i dziękuję za działania Sabastiana. Redagowanie regulaminu i pilnowanie dostępu do niego nie jest dla każdego rzeczą oczywistą, na co dzień nie mylimy o tym, a samo się to nie zrobi. Był wrzucony temat, nie było większej reakcji, temat wydawał się być słuszny więc zapis (dotyczący szerokości modelu) został wpisany.

Patrzyłem na te 250mm i nie zakumałem. Bo ileż to razy mierzyliśmy komuś szerokość modelu pod kątem tego czy nie przekracza 25cm...? Mój model aktualnie po modyfikacjach ma niemal 25cm, a doszły wąskie hexy i ściągałem chińskie obciążniki które poszerzały więc na bank miałem ponad 25cm. Jestem pierwszy do dyskwalifikacji ...i pewnie nie ostatni. Ale nie w tym rzecz. Umówmy się, jeżeli ktoś natrętnie wali po słupkach to tego nie mierzymy. Może źle to zabrzmi, ale zapis ten jest "sztuczny". Dla mnie bardziej jako bat na tych co mega koszą słupki.

Reasumując:
Główną zmianą na ten sezon są zwolnice. Ten sezon będzie testem zachowania się użytkowników tych modeli. Jak zrozumiałem większość widzi w tym wzrost przewrotek na trasie. Ok, niech kombinują. Ale dopuszczenie ich da im szansę na te kombinacje. Co z tego wyjdzie (dostosują się, stworzą nową klasę...) zobaczymy w trakcie sezonu. A może i faktycznie pokażą się tylko raz, wtedy wrócimy do wcześniejszej wersji regulaminu.

Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził.
Kto nie próbuje ten nie jedzie. A fajnie by było, aby hobby łączyło.

Proszę. Miejmy z tego FUN. Bawmy się na tych spotkaniach, oderwijmy się od rzeczywistości. Poluzujmy gumę, miejmy dystans. Na luzie.
Cokolwiek nie znajdzie się w regulaminie to trasa Emila i tak nas pokona, na to nie ma rady. Trzeba tylko się z nią zmierzyć.
[-] The following 3 users Like Tomek's post:
  • Bastian, kapi, Malo88
Odpowiedz
#3
Tomku, myślę że Grzesiek pisał tego posta aby poruszyć inną rzecz bardzo ważną. Ważną bo ustaloną dawno temu po to aby nie tworzyły się jakieś niesnaski na forum.
Tworząc to forum i ligę trialową śląską chcieliśmy aby regulamin był ustalany i głosowany wspólnie. Jednak mając dużo doświadczeń z przeszłości wiadomo było, że wszelkie dyskusje przez internet często kończą się kłótnia i nie prowadzą do konsensusu.
Dlatego przyjęliśmy parę założeń początkowych aby uniknąć tego.
Przypomnę te założenia i dobrze by było gdybyśmy się ich trzymali bo mają sens:
1. Wszystkie zamiany w regulaminach na przyszły rok są głosowane na ostatnich zawodach w danym roku poprzez głosowanie twarzą w twarz.
2. Prawo do głosu mają osoby które brały choć raz udział w zawodach danej klasy w kończącym się sezonie
3. Jeżeli ktoś nie będzie na ostatnich zawodach to może przekazać osobie zaufanej swój głos i będzie on brany pod uwagę w czasie głosowania.
Tylko tyle.
A jeśli w czasie głosowania nie został poddany pod rozwagę jakiś punkt który urodzi się później – no to trudno, trzeba z tym żyć i na koniec następnego sezonu podać pod głosowanie.

A że Bastian ogarnia regulamin, medale, dyplomy i organizację zawodów to chwała mu za to. Dobrze że ekipa z Rybnika mu pomaga od tego sezonu.
[-] The following 2 users Like Gorg's post:
  • grzesiek-dg, HUBert
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości