Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasady tworzenia garażu i jego aktualizacji na forum
#1
Exclamation 
Autor postu: Gorg

Wątek powstał aby wyjaśnić zasady jakie powinny być przestrzegane przy tworzeniu garażu tak aby nie było wątpliwości czy dany model pasuje do danej klasy i regulaminu z nią związanego.

W obecnej chwili w sieci powstaje wiele regulaminów trialowcyh które obowiązują w różnych częściach Polski. Na ogół są to mocno luźne i nieprecyzyjne interpretacje regulaminów które wywodzą się pierwotnie z forum rc-trialu.

Regulamin rc-sląsk również w linii prostej wywodzi się z regulaminów obowiązujących na zawodach ogólnopolskich rc-trial. Jest on tylko nieznaczeni udoskonalany po każdym  sezonie zawodów jednak staramy się aby był jak najbardziej zbliżony do pierwowzoru po to aby modelem startujących w zawodach rc-sląsk można było po małych zmianach startować również w zawodach rc-trial.

W porównaniu z nowopowstającymi regulaminami regionalnymi trialowymi można powiedzieć, że jest on mocno restrykcyjny ale ma to swój powód. Chodzi o jak największe zbliżenie możliwości modeli startujących w danej klasie, czyli bezpośrednio chodzi o sprawiedliwy przebieg zawodów.

W regulaminie istnieje zapis o tym, że model startujący w zawodach musi mieć założony garaż na forum. Ten warunek jest po to aby można było ocenić zgodność modelu z regulaminom danej klasy jeszcze przed startem i uniknąć rozczarowania zawodnika, że coś jest nie tak. Również w garażu można wyjaśnić sobie niezrozumiałe dla kogoś zasady obowiązujące w regulaminach.
Ta sama zasada dotyczy uaktualniania garażu. Jeśli coś zmieniasz w modelu dodaj taka informację do swojego garażu.

Poniżej kilka rad jak najlepiej i przejrzyście założyć swój graraż na forum:
- Podaj specyfikację modelu, przykładowo:
1. Mosty – Axial SCX
2. Silnik – szczotkowy 45T.
3. Regulator – Hobbywing 1060
4. Serwo skrętu – JX PDI-6221MG 20KG
5. Opony – Axial Ripsaw 1,9
6. Felg – badlock aluminiowy
7. Karoseria – Pro-line PRO343400 rozstaw osi 313mm
9. Przekładnia – traxxas 1:16
10. Rozdzielacz – stalowy aliexpress 1:1
11. Wyciągarka – serwo 360st
12. Zderzak przedni, tylni, grill, gadżety, snorkel, obrysówki, paka – projekt własny, drukowany
13. Moduł świateł – automatyczny aliexpress
14. Amortyzatory - hsp Kulak
15. Inne - ...........
 
- Podaj wymiary karoserii modelu wraz z informacją na jakim modelu rzeczywistym się bazujesz wraz z jego wymiarami najlepiej w formie rysunku producenta zwymiarowanego – to pozwoli sprawdzić czy model jest w skali około 1:10.
- Dodaj parę zdjęć modelu z przodu, z boku, z tyłu.

Jeżeli nie jesteś pewien do jakiej klasy może zostać dodany Twój model możesz założyć garaż w dziale Inne. Po ocenie wspólnej innych forumowiczów garaż zawsze można przenieść do odpowiedniego działu przez administratora.

Jeżeli ktoś pojawia się na zawodach po raz pierwszy i nie ma garażu to zawsze można wystartować dostając punkty karne i przechodząc dodatkową kontrolę techniczną. Jednak jeżeli robi to po raz kolejny nie reagując na prośby współzawodników o założenie lub zaktualizowanie garażu to może zostać niedopuszczony do startu w zawodach.

Wszystkie te obostrzenia wynikają z faktu, ze jako forum rc-slask prowadzimy od roku 2015 zawody modeli trialowcyh. To wymusza pewną dyscyplinę aby zachować klimat zawodów i współzawodnictwa. Z założenia forum modelarskie skupia modelarzy i dla nikogo z tego grona przygotowanie poważnej prezentacji swojego modelu nie powinno być problemem jak i zrozumienie regulaminów które obowiązują daną klasę modeli. 
Dobrze przygotowany garaż jest również formą wyrażenia szacunku dla innych uczestników forum i współzawodników.

Jeżeli ktoś nie zamierza startować w zawodach i nie chce stworzy dobrego garażu to w dziale „Spotkania” można się umawiać na – spotkania - gdzie każdy ma szansę pojeździć z znajomymi. Spotkania nie muszą się odbywać tylko na zasadzie przejażdżki w terenie – mogą być również jazdą na punkty między bramkami i do tego nie trzeba tworzyć regulaminów.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości