Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mitsubishi Pajero I
#1
Zaczynam projekt SS na sezon 2021. (Dacia Duster to projekt jak ser długodojrzewający, trzeba poczekać i się nie śpieszyć)

Karoseria: Wader terenówka II (niebiesko czerwona)
Podwozie: Feiyu FY-01

Jest to dla mnie pierwszy projekt w którym wykorzystam elementy z własnego druku 3D. 
Co do samego podwozia, to przód oparty o wahacz, a tył most z piórami.
Jako wzór, posłuży ten egzemplarz:

     
   
   

Rama: druk 3D (projekt Ossum)
Opony: Tamiya Mud Block 88x33 1,9"
Odpowiedz
#2
Dobre Pajero nie jest złe, ale oczekuję od Ciebie duuużo - zwłaszcza że wspomniałeś o własnej drukarce ;-)
Buda Wadera to dobry początek ale nadkola trzeba zrobić na nowo bo te co są nie odpowiadają rzeczywostości. Grill również do wycięcia i wymiany, zderzaki są też jakieś takie niewymiarowe.
Co zrobisz z tyłem? Bo Wader to taki niby pick up ale były Pajero cabrio więc tylko to będzie najłatwiejsze. Pamiętaj jednak o wymogu klatki w cabrio.
No o oczywiście idź na całość - otwórz maskę i zrób mu V8 ;-)
Oczywiście liczę że pootwierasz zaślepione kierunkowskazy i światła i zrobisz moduł oświetlenia z migaczami.
Pozostaje jeszcze temat skali 1:10. Szerokość tej budy bez nadkoli jest jakieś 168 czyli tyle ile oryginał z nadkolami (ale to można zaakceptować), rozstaw osi jest ok 230 (orginał 235mm) ale długość budy bez zderzaków to 240 mm ( z zderzakami jakieś 260 mm). Oryginał zaś ma 3960 mm więc tu jest trochę zgrzyt i  nie wiem czy nie byłoby dobrze przeciąć pakę i trochę wydłużyć.
Odpowiedz
#3
Zobaczymy co z tego będzie.
Według moich obliczeń rozstaw osi wychodzi 235mm 
Kierunkowskazów na pewno nie będzie, bo to nie pasuje do naszych trialówek. Klosze TAK, ale nie święcace.

   

W kwestii: pokaż kotku co masz w środku, będzie to 4 cylindrowy motor z turbiną, aku i kabelkami. Maska otwierana. Smile
Jak pomaluje swój wydruk, to pokaże Smile Póki co, wszystkiego się uczę Smile
Odpowiedz
#4
Kibicuję. Szczególnie postępom w druku.
Pamietaj o ograniczeniach - nie wszystko nadaje się do druku FDM mimo że masz model.
Zakupiłeś Endera?
Odpowiedz
#5
Co do drukarki, to zakupiłem Easythreed E3D Nano Smile poprzez banggood
Odpowiedz
#6
Jeszcze na początku roku miałem nadzieję że zdążę z modelem. Teraz już wiem, że tak nie będzie. Obecnie podwozie zostało zrobione, zostało do zrobienia:
1. mocowania zderzaków do ramy
2. amortyzatory na tył

Obecnie zająłem się drukiem felg 1,55"


Załączone pliki Miniatury
               
[-] The following 1 user Likes przemsky's post:
  • Robert i Szymon
Odpowiedz
#7
Udało się - prawie. Jeździ i skręca  Rolleyes Jak się pogłaszcze to nawet zamruga światłami  Wink

Z danych:
Silnik 380 + ESC HW 1060 - Hubert podziękowania
Serwo - TowerPro MG995
Rama drukowana
Dawca napędu - Feiyu FY-03 (most i wahacze zwężone)
Resory - hand made
Amortyzatory z szuflady
Progi - Injora

Silnik mocno się grzeje, ale mam nadzieję że niska temperatura pomoże dojechać do mety I rundy PŚ 2021. Co jest przyczyną mocnego nagrzewania? Nie wiem.

Kilka zdjęć:

   

   


   

Docelowo przyjdą inne mniejsze koła + nowe błotniki. Kolejny mod to nowy pas przedni. Z rundy na rundę model powinien się poprawiać. Blush
[-] The following 1 user Likes przemsky's post:
  • Bastian
Odpowiedz
#8
Zaliczył pierwszą bramkę i po 2 metrach poszedł dymek, zatem przekładnia 'feju' wypada z modelu i wchodzi HSP z silnikiem 540 Big Grin
Odpowiedz
#9
Mam nadzieję, że ktoś to nagrał.
Odpowiedz
#10
model na żywo robi świetne wrażenie - uważam że to jedna z lepszych produkcji Przemka.
Ale jak mi pokazywał swojego diesla to nie bardzo jarzyłem o co chodzi - teraz jak widzę na zdjęciach to już wiem - nie Przemo wyrzuć tego diesla i zacznij od nowa ;-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości