Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawody H1
#1
Chciałem Wam zaproponować w tym roku cykl 3 rund zawodów H1.
Będą to zawody wzorcowane na organizowanych w skali 1:1 zawodów typu H3 czy H6. Polega to na tym że terenówki jeżdżą po torze – pętli przygotowanym przez organizatora przez określony czas ( 3 lub 6 godzin) i wygrywa ten który zrobi jak najwięcej okrążeń w tym czasie. Tor jest ziemny z błotem, hopkami, podjazdem i co tylko organizator wymyśli ale tak żeby dało się przejechać. Oczywiście tor w czasie jazdy się degraduje więc może trzeba będzie użyć wyciągarki. Ja planuję na swoim torze przeszkody które trzeba przemyśleć, np. najazd na kłodę z desek a za nią dziura na tyle wąska że jak włożysz trapy to przejedziesz powoli ale można też będzie się napędzić i przeskoczyć (wybór zawodnika), błoto dosyć mocne ale także objazd tego błota czyli rozwidlenie ścieżek. Objazd jednak dużo dłuższy. Długość trasy będzie 60 – 200 metrów.


W zawodach biorą udział zespoły składające się z kierowcy i mechanika. Mogą się zamieniać w trakcie ale oby dwoje muszą przez cały czas trwania zawodów podążać za modelem.
Wszystko zaczęło sie od tego że często w spotkaniach u nas towarzyszą nam ojcowie z synami. Chłopaki jeżdżą coraz lepiej i pewnie niedługo będą nas zastępować. I aby ojcowie integrowali się z synami to wymyśliłem sobie takie zawody. Oczywiście mogą być też inne zespoły: chłopak z dziewczyną, mąż i żona czy jakkolwiek. Chodzi o dobrą zabawę i współpracę.

Jest to na tyle ciekawa formuła, że start w zawodach trzeba przemyśleć. Czy jedziemy na rympał i liczymy na to że nic się nie urwie w ciągu godziny czy spokojnie ciułamy punkty?
Czy dajemy duużą i ciężką baterię i jedziemy bez wymiany czy lekką ale z wymianą w trakcie?
Czy dajemy powolny silnik i toczymy się taśtasiem czy szybki i ryzykujemy przegrzanie na przeszkodach terenowych.

Załogi wypuszczane są na trasę w odstępach 1 minutowych (może 30 sekund). NP. pierwsza załoga startuje o 12:00 i o 13:00 sędzia główny zamyka ich kartę startową. Kolejna startuje o 12:01 i o 13:01 sędzia główny zamyka ich kartę startową

Wpisowe na zawody to będzie 15 pln z których zakupię materiały do budowy trasy, dyplomy, puchary itp. Trasę chcę wyznaczyć gdzie się da sprayem geodezjnym a inne miejsca taśmą czerono-białą mocowaną do szpilek w gruncie.

Aby nie wchodzić w kolizję z zawodami o Puchar Śląska to pierwszą rundę planuję na przełomie stycznia i lutego, kolejną niestety trzeba będzie wkomponować w cykl zawodów zaś ostatnią w lipcu zrobimy.

Zaprosiłem do współpracy paru kolegów z forum ogólnolopskiego aby zgodnie z tym samym regulaminem zorganizowali u siebie również takie zawody.
Zwycięscy z tych rund regionalnych (1/2/3 miejsce) spotykają się na finale wspólnym. Wspólny finał pod koniec sierpnia.

W chwili obecnej udało mi się zachęcić Cinę (łódzkie) oraz Monster Energy RC (pomorskie). Rozmawiam jeszcze z paroma osobami.

Regulamin przygotowałem wraz z Jaruso i Ciną. Przedstawiam go tutaj do zapoznania się.

Ponieważ na pętli nie może znajdować się zbyt dużo modeli zdecydowałem że w każdej klasie przyjmiemy do startu tylko 12 załóg. Kolejność zgłoszeń w poście informującym o danej rundzie zawodów będzie decydowała o udziale.

Na teraz to tyle. Chciałem abyście wcześniej poznali zasady aby móc przygotować się mentalnie.

Jak będę gotowy to zapodam posta z informacją o pierwszych zawodach.


.pdf   Regulamin cyklu zawodów modeli zdalnie sterowanych H1.pdf (Rozmiar: 343.43 KB / Pobrań: 11)
Odpowiedz
#2
Super pomysł, ja na pewno pojawię się z Frankiem Smile
Odpowiedz
#3
Hejka teraz zauwazylem temat jak Viper napisał. MY Z MŁODYM TEZ SIĘ zapisujemy Dryzuna The Animals jak coś na pewno będzie.
Jak coś dajcie też znać na whatusp dzięki choć postaram się obserwować temat ??
Super pomysł mam nadzieję że wracamy do normalnosci
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości