Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ford F100 drag racer
#1
Ostatnio w Polsce za sprawką niejakiego Bonka coraz modniejsze stają się wyścigi modeli na 1:40 mili.
Ja zaś od dłuższego czasu przyglądałem się karoserii HPI 7188 Ford F100. Z połączenia tych faktów od razu wyszedł mi w mojej wyobraźni wspaniały model drag racer ;-) Nad malowaniem długo się zastanawiałem aż nagle pomysł sam się pojawił. Ciekawe czy ktoś zgadnie jaki bohater filmowy był w podobnym stylu.
Do budowy wykorzystałem podwozie BSR Racing M>RAGE 1/10 4WD M-Chassis. Jakby ktoś chciał się dowiedzieć coś więcej o tym podwozi to tu go opisałem: 
http://magia-modelarstwa.blogspot.com/2017/08/bsr-racing-mrage-110-4wd-m-chassis.html
Ponieważ to podwozie ma rozstaw osi 210mm a ja potrzebowałem 275mm to zakupiłem płytę z włókna węglowego i wyciąłem nową podłogę pod wymagany rozstaw. Z przodu usunąłem dyferencjał i powstał model 2WD.
Aby uzyskać odpowiednią szerokość felgi zaprojektowałem i wydrukowałem. Na przednich felgach są założone opony z on-road a na tylnych zjechane opony od 1:10 buggy. 
Właściwie nie spodziewam się wybitnych osiągnięć w wyścigach, ale budowałem go bo sprawiło mi to ogromną radość.
Karoserię wzbogaciłem o zaprojektowane przez mnie i wydrukowane elementy takie jak : lusterka, światła tylne, światła przednie, mocowanie lotki. Lotka na dachu pochodzi z karoserii Killerbody Mitsu Pajero a lotka na bagażniku z karoserii HPI 7172 Chevy Silverado.
Zespół napędowy to: regulator Hobbyking 45A, silnik szczotkowy 21T, serwo TowerPro 946R, BEC zewnętrzny 6V.
                                   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości