Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawody klasy Junior
#1
Chciałem zaproponować dodatkową klasę dla najmłodszych.
Aby kosztowo nie było to zbyt uciążliwe na początek w tej kalsie młodzi zawodnicy będą startowali modelami WPL (w regulaminie wypisane są dopuszczalne modele WPL). Jeżli dziecko się zniechęci to koszty włożone w rozpoczęcie przygody z tym sportem nie będą duże a jeśli będzie się dobrze bawić modele WPL maja bardzo dużo możliwości upgrade więc jest to klasa rozwojowa.
W zawodach mogą uczestniczyć dzieci w wieku do 13 roku życia włącznie. Każde dziecko musi być z osobą dorosłą odpowiedzialną za danego zawodnika. 
Dziecko (zawodnik) oraz opiekun (mechanik) tworzą zespół. 
Każdy zespół powinien mieć własną nazwę.

Aby mieć pod ręką doświadczonych sędziów zawody Junior będą się odbywały w tym samym czasie i miejscu co zawody super scaled czyli będzie to 5 rund w miesiącach: marzec, maj, lipiec lub sierpień, wrzesień, listopad.

Piszcie proszę czy jest ktoś zainteresowany.
[-] The following 1 user Likes Gorg's post:
  • Szymon i Robert Jura
Odpowiedz
#2
Gorgu, a co z opinią pozostałych zawodników startujących w klasie SS?
Nic też nie wspominałeś w rozmowie o takim pomyśle w planach na rok 2022.
Odpowiedz
#3
Przemku, nie wspomniałem bo pomysł zrodził się w grudniu po rozmowach z paroma znajomymi - tak przed świętami aby można było zaplanować prezent dla dziecka ;-)
Juniory będą klasą jeżdżącą oddzielnie od SS a usytuowanie ich w tym samym czasie i miejscu miało na celu pokazanie dzieciakom na czym polegają poważne zawody i sędziowanie. Ponieważ dla modeli WPL trasy typu SS są chyba optymalne to chciałem wykorzystać ten sam teren bo w miejscówkach gdzie jeździmy jest wystarczająca ilość miejsca dla dwóch klas.
Jeśli jednak ten eksperyment się nie spodoba zawodnikom z klasy SS to będę je organizował w innym czasie.
Dlatego proponuję abyśmy spróbowali na pierwszej rundzie w marcu i zobaczymy, jak nie będzie to dobre rozwiązanie to kolejną rundę zrobimy w innej dacie niż SS.
Odpowiedz
#4
Pomysł przedni Smile
Odpowiedz
#5
Gorgu, jeszcze raz dzięki za przesłany regulamin. Idea super! mój młodszy już się cieszy ... a ja mam ból głowy :Smile 
Ale do sedna i tego bólu głowy. Przeszukując (do późnych godzin) sklepy z WPL'ami już wiem że będzie to C24 ale ... zauważyłem że można je modyfikować na różny sposób.
A to można dodać skrzynię 2 biegową, zwolnice (byłem w szoku, że są do tych modeli) etc.
Wiem, że macie już garaż i model z podstawowymi podzespołami WPL.
W regulaminie niestety nie znalazłem ani jednej wzmianki o modyfikacjach, czy można je robić? czy nie można?
Dla mnie osobiście to bez znaczenia ... ale może warto to uregulować żeby na zawodach nie było zwady Wink
To ma być fun dzieciaków, a wiadomo, że my "tatusiowie" będziemy w tym czynnie uczestniczyć i każdy z nas dołoży starań aby model był jak najfajniejszy Smile Przy okazji super malowanko i prezentacja Waszego WPLa.

Pozdrawiam, Robert
Odpowiedz
#6
Też widziałem te możliwości upgrade i zastanawiałem się czy coś zabraniać oprócz wielkości kół. Doszedłem do wniosku że nie ma sensu. Kiedyś wszyscy chcieli mieć drop w sportach bo było tak najlepiej - teraz niewiele osób to stosuje, kiedyś wszyscy uważali, ze jak będziesz miał zwolnice w sportach to już wygrałeś - doświadczenie tego nie potwierdziło. Jest parę innych rzeczy które po wielu sezonach zawodów można podsumować, że to nie przeróbki modelu dają zwycięzcę ale sam kierownik. Dlatego uważam, że nie ma co zabraniać, zresztą z takich zmian do kupienia wydających się na duuuży plus to te zwolnice. Jednak doświadczenia z Sportów nie potwierdzają ich większej przydatności w zawodach. Jak już będziemy po paru zawodach to dopiero wtedy będzie można coś powiedzieć w którą stronę iść z przeróbkami - teraz z WPL nie ma doświadczeń z zawodów takiego typu jak my organizujemy.

edit: skrzynia dwubiegowa do wpl podobno się sypie, słabo przełącza bo przy jakości ala chiny i tak małych częściach kiepsko działa
Odpowiedz
#7
Spoko rozumiem Wink W sumie to spoko opcja że będzie można je upgreadować :Smile My zamawiamy na dniach WPLa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości