Forum RC
Przyszłość Forum i zawodów OFFROAD - Wersja do druku

+- Forum RC (https://rc-slask.pl)
+-- Dział: Ogólne (https://rc-slask.pl/dzial-99.html)
+--- Dział: Ogólne (https://rc-slask.pl/dzial-101.html)
+--- Wątek: Przyszłość Forum i zawodów OFFROAD (/watek-404.html)

Strony: 1 2 3


Przyszłość Forum i zawodów OFFROAD - Ballu - 2017-05-21

Ponieważ uważam że forum tworzą ludzie a nie administrator/ zarządca wrzucam informację o spotkaniu które odbyło się w dniu dzisiejszym w Wodzisławiu Śl. . Spotkanie zakończyło się bez żadnych porozumień czy decyzji.

Spotkanie miało na celu połączenie 2 grup/zawodów jakie w regionie powstały - podobno z mojego powodu ?! 


Padły dwie propozycje :
1. Ze strony organizatorów zawodów RDS2
Mam ja jako administrator http://www.rc-slask.pl  zrezygnować z domeny nazwy "rc-slask" , wrócić do tego co było rok temu , nie organizować zawodów jako rc-slask ... tu na forum ma pozostać tylko Trial i Rally....
Zawody mają być przez organizatorów prowadzone na poziomie ogólnopolskim a może i międzynarodowym co wyklucza stosowanie systemu pomiarowego Robitronic ... ma pozostać tylko AMBrc i to obsługiwane przez profesjonalistów . Nie miałbym również żadnego wpływu na podejmowane decyzje.  
Organizatorzy zrezygnują / zrezygnowali z opłaty wpisowej pozostanie tylko opłata za wypożyczenie pchełek . Przez rok dla osób które przejdą na system AMBrc właściciel zaoferował odejście od opłaty za wypożyczenie.
W związku z tym iż wcześniej zarezerwowałem terminy z MOSIRem i te które pozostały wolne nie do końca odpowiadają organizatorom RDS2 mam "przekazać" je RDS2 (jak twierdzą nie zostały żadne wolne bo wszystkie niedziele są zajęte przeze mnie ..??? )
Rezygnacja z organizowania zawodów przyczyni się również do tego iż MOSIR nie będzie dzielił dofinansowania na 2 oraz będzie im łatwiej pozyskać kolejnych sponsorów.
P.S. Jeśli coś pominąłem lub opacznie zrozumiałem to proszę o poprawienie.

Ponieważ to co usłyszałem i napisałem kłuci się z moim podejściem do forum, ludzi i zawodów odpowiadam oficjalnie : Nie przyjmuję propozycji , nie zrezygnuję z Forum RC-SLASK i nie zaprzestanę organizować zawody.


2. Z mojej strony została wysunięta propozycja iż z koro zależy Im na łączeniu środowiska OFFROAD i "wspólnych" zawodach to możemy je zorganizować razem pod jedną nazwą . Na banerach, reklamach , były by umieszczane dwa loga / nazwy jako organizatorów . Na forach znalazły by się wzajemne przekierowania.....

Niestety moja propozycja została odrzucona przez Łukasza jako nie do zaakceptowania  ze względu na fakt "łączenia" logotypów i nazw forów .


Mój komentarz:
Spotkanie miało na celu wymuszenie mojej rezygnacji z rc-slask i z prowadzenia zawodów a nie znalezienie kompromisu ...
Z forum nie zrezygnuje, nie przekażę  chyba że będzie taka wola większości a nie 3 osób .
Z organizowania zawodów nie zrezygnuję chyba że będzie taka wola większości lub nie będzie chętnych do brania w nich udziału .
Nie rzucam słów na wiatr i skoro zobowiązałem się do prowadzenia rc-slask i organizacji zawodów w najbliższych latach to będę robił wszystko by słowa dotrzymać .

Nigdy nie twierdziłem i nie twierdzę że organizuje idealne czy profesjonalne zawody . Będę organizował dalej zawody dla wszystkich chętnych mino iż liczę się że ich poziom może nie odpowiadać profesjonalistom .
Nie mam aspiracji by organizować zawody na poziomie ogólnopolskim . Chcę zawodów dla osób traktujących RC jako zabawę i hobby dla osób chcących miło spędzić czas.
Będę się starał wyjść na przeciw oczekiwaniom przeciętnych modelarzy mimo iż nie dysponuję takimi środkami i wsparciem jak organizatorzy RDS2.

Jednocześnie informuję osoby z poza forum czytające tego posta iż wszystkie rozmowy dotyczące zarówno Forum jak i zawodów będą przekazywane do wiadomości a decyzje podejmowane w porozumieniu z forumowiczami.

Z mojej strony zapraszam wszystkie osoby oczekujące najwyższego poziomu obsługi sędziowskiej i zawodów na poziomie ogólnopolskim  na RDS2 a osoby chcące się spotkać na torze i miło spędzić czas na wzajemnej rywalizacji na Grand Prix Modeli Zdalnie Sterowanych. Uczestnictwo w jednych zawodach nie przekreśla przecież udziału w innych spotkaniach.


RE: Przyszłość Forum i zawodów OFFROAD - Gorg - 2017-05-21

Chciałbym przypomnieć na początek parę faktów z początku zaistnienia tego forum:
Jak Maciek zdecydował, że chce założyć forum rc-slask zaproponowałem aby składało się ono z podforum dotyczących każdego z rodzaju działalności rc aktywnego na Śląsku.

Wyjaśnienie – Śląsk będzie w poniższych wypocinach używany jako określenie całego regionu południowej-środkowej części Polski i nie ma na celu nobilitowanie czy degradować kogokolwiek – to tylko nazwa.

Chodziło aby nasze forum zrzeszało wszystkich miłośników regionu śląskiego w jednym miejscu. Moja argumentacja polegała na tym, że jeżeli ktoś interesuje się ff-road to zawsze może wejść na dział trial czy rally i zainteresować się również takimi zawodami. Jeżeli w tych działach będą się pojawiały ogłoszenia o aktualnych spotkaniach czy zawodach można się wybrać, spotkać, popytać i zarazić się.
I to działa!
Przykładów znam co najmniej kilka od listopada od kiedy forum istnieje. Off-rad'erzy kupują trialówki, Trialowcy kupują rally. Na tym polega zabawa. Całe środowisko jest zintegrowane.
Kolejnym ustaleniem z Maćkiem był,o że forum nigdy nie bedzie komercyjne. Nie będą wyskakiwać okienka reklamowe które nie tylko denerwują i śledzą nasze ruchy w internecie ale też sugerują że właściciel forum zarabia na jego uczestnikach. Wszystkimi naszymi doświadczeniami na tym forum dzielimy się z innymi za darmo. W przypadku jeśli byłyby wyskakujące okienka reklamodawców to nie jest już darmowe bo musisz zapłacić.
Ustaliliśmy również że forum będzie demokratyczne. Każde podforum ma swoich moderatorów wybranych przez ogół uczestników danego forum. Każdy jeśli będzie czuł taką potrzebę może zgłosić protest co do jakiegoś moderatora. Każdy z nas ma wpływ na rozwój naszego forum.
Przykładem demokratycznego podejścia jest na pewno powyższy mail od Maćka.


Przechodząc do meritum sprawy.
Po pierwsze chciałbym wyrazić żal, że Maciek został przedmiotowo potraktowany przez swoich adwersarzy w rozmowie. Zdziwiło mnie to tym bardziej że z tego co usłyszałem spotkanie jest w sprawie wypracowania kompromisu a nie usłyszenia propozycji nie do odrzucenia.
Jeżeli takie jest spojrzenie tychże adwersarzy, że trial i rally jest im nie potrzebne to jest mi w dwójnasób przykro bo zupełnie przeczy to naszej wizji jaką wspólnie wypracowaliśmy. Jest to spojrzenie czysto komercyjne na produkt a nie na ludzi co dla mnie jest nie do przyjęcia.


Wizja organizacji zawodów na poziomie ogólnopolskim czy międzynarodowym zupełnie do mnie nie przemawia, ponieważ nie byłoby tam dla mnie miejsca. Jestem amatorem, jeżdżę od czasu do czasu modelem na jaki mnie stać i z takimi samymi amatorami się spotykam aby pojeżdzić. Jaki byłby sens mojego startu wraz z zawodowcami?
Kuszenie sponsorami i wysokimi nagrodami ściągnąć tylko może osoby które zajmują się profesjonalnie startami w zawodach i po części z tego żyją.
A do tego dążą adwersarze Maćka.
Nota bene, to patrząc na filmiki z profesjonalnych zawodów nie wydaje mi się aby tor w Wodzisławiu odpowiadał ich standardom.


Nasze zawody off-road są otwarte dla wszystkich amatorów jeżdżących modelami. Zwycięstwo czy zajęcie punktowanego miejsca nie zależy od zasobności portfela czy profesjonalnego serwisu. W tym roku został dodany system pomiaru czasu który jak dla mnie jest zupełnie wystarczający. Nie planuję startów w profesjonalnych zawodach więc nie potrzebuję dostosowywać moich modeli do takich wymagań, do takiego pomiaru czasu i do takich zasad.


Zawody na poziomie profesjonalnym są już organizowane w naszym kraju i swobodnie można brać w nich udział.


Maciek organizuje zawody dla amatorów i niech tak pozostanie.


Nie wiedzę przeszkód aby obydwa fora organizowały jedne zawody bo po co dzielić off-roadowy Śląsk.


Jednak niech zawody odbywają się na zasadach większości – czyli demokratycznie.
Porównując frekwencję trzeba zauważyć że większość korzysta z systemu Robotnic i na zasadach startów ustalonych wspólnie na naszym forum.


Szkoda , że to spotkanie odbyło się po fakcie czyli po rozegraniu pierwszych zawodów. Nie byłoby problemu z tym z jakiego systemu korzystać ani jakie zasady powinny obowiązywać.


Podsumowując dla tych którym nie chciałoby się czytać całości moich wypocin:
  1. Zawody rc-sląsk są organizowane dla amatorów
  2. Kwota wpisowego jest akceptowalna. Całkowite zrezygnowanie z wpisowego byłoby moim zdaniem błędem.
  3. Nie widzę potrzeby korzystania z sponspringu bo medale i dyplomy są wystarczającym wyróżnieniem. Chociaż, z drugiej strony tor w Wodzisławi podupada i być może przydałby się sponsor który by zajął się jego reperacją co wcale by mi nie przeszkadzało.
  4. Jestem za organizowanie wspólnie zawodów obydwu forum na zasadach większości
  5. Ponieważ Maćkowi zależało i wcześniej zarezerwował terminy zawodów to nie widzę podstaw do rezygnowania z nich na rzecz kogoś innego



RE: Przyszłość Forum i zawodów OFFROAD - Bednar - 2017-05-21

Wydaje się że Gorg wyczerpał temat
Podpisuje się pod wszystkim obiema rękami


RE: Przyszłość Forum i zawodów OFFROAD - Emil - 2017-05-21

Ja również popieram wpis Gorga. Swoją drogą Maciek współczuję ci, że musiałeś odbyć takie spotkanie, jeżeli nie było dialogiem.


RE: Przyszłość Forum i zawodów OFFROAD - Łukasz - 2017-05-21

Wywołany do tablicy obecny.

Punktując…

1.      Macieju, spotkania robocze takie jak dziś mają na celu wypracować wspólną drogę na przyszłość, ty takiej wizji nie miałeś.
2.      Kwestią dyskusyjną jest kto kogo negował i nie był otwarty na propozycje.
3.      Na spotkanie zostaliśmy zaproszeni. Wydawało się nam, że przez ciebie i twoją grupę/ bądź już osoby neutralne chcące rozwiązania - nie inicjowaliśmy go.
4.      Mamy wizje, plany i strategie oraz środki, a naturalnym jest, że nie możemy firmować jednego jako rcslask.pl i rc-slask.pl bo powstaje dezinformacja co, kto, gdzie i kiedy. Podpytaj uczestników spotkania, co się wydarzyło po twoim odejściu. Przyszła osoba postronna pytać o zawody i była totalnie zdezorientowana co do tego, które kiedy się odbywają – bez sensu.
Poza tym idąc drogą ewolucji, co było pierwsze…
5.      Ty miałeś propozycje połączenia zawodów, ale na zasadach biegów i wyników rozdzielonych. Jeden dzień w ramach którego miałby być rozgrywany ROR i GP, gdzie ROR miałby sobie jeździć na AMBrc a GP na sprzęcie D.G.
6.      Naturalnie, nie chcemy abyś był w ścisłym gronie osób które podejmują decyzję, mamy pod tym względem przykre doświadczenia, poza tym zbyt spontanicznie zmieniasz swoje działania – dziś dzień tego przykładem.
7.      Nikogo nie odtrącamy, wręcz podkreśliliśmy niezależność innych grup i ich swobodę działania. Właściwy kontekst jest taki, że grupa trial i rally nie jest stroną konfliktu i nie ma ich co do sprawy mieszać.
8.      Macieju jaką  kompetencją poprzedzasz nasze wewnętrzne decyzje organizacyjne, piszesz o sprawach np. pchełek, które były jednym z kilku wariantów propozycji pomocy jaką zaoferowaliśmy tobie, w ramach tego abyś mógł wywiązać się ze swoich wcześniejszych zobowiązań.
9.      Mocno zaznaczyłeś, że się finansowo zaangażowałeś i chociażby z tego powodu nie możesz się teraz wycofać. Zasugerowaliśmy, że jeżeli wycenisz swoje koszty, to rozważymy ich rekompensatę w zamian za zwolnienie terminów, czy zmianę nazwy forum. Co ciekawe prócz pchełek, przy obecności paru świadków zaznaczyłeś, że miałeś swój finansowy wkład w system chłopaków z D.G, - nie określiłeś jaki duży to wkład, unikałeś odpowiedzi, a system ku zdziwieniu wszystkich wyceniłeś na blisko 10 tyś. – co się okazało nie prawdą. Co na tym próbowałeś ugrać, a  może to ty chcesz zarobić na wycofaniu się?
10.  Spotkania takie nie są łatwe i wymagają burzy mózgów, czasem trochę nerwów. W odniesieniu do pt. 9 kiedy rozmawialiśmy o twoich kosztach, podziękowałeś nam wszystkim obecnym nie 3-rzem, a 4-terem osobom i poszedłeś.
11.  To nie było pierwsze robocze spotkanie. Planowaliśmy już jedno w Rybniku przed twoimi pierwszymi zawodami i nie pojawiłeś się, było drugie z MOSiRem i przyszedłeś z pretensjami do naszych terminów i podobnie jak dziś wyszedłeś ze spotkania. Dziś było 3-cie spotkanie, gdzie były prócz ciebie 4 osoby w tym dwie z twojego otoczenia, które zauważają gdzie leży problem…  
12.  Tak chcemy podnosić rangę zawodów, chcemy integralności regionu, chcemy zabawy dla każdego (m.in. z tego powodu zdecydowaliśmy się znieść opłatę organizacyjną, aby zatrzeć barierę zasobnego portfela, mimo iż nikt wysokości opłaty nie oprotestował) ale mierzymy na poziom ogólnopolski, do międzynarodówki jeszcze nam daleko.

Na zawody wysłaliśmy zaproszenia dla osób które uznaliśmy, aby warto było, żeby nas odwiedziły. Zaproszenie dostałeś, też ty Macieju. Przyszedłeś, schowałeś się gdzieś na górze, do nikogo nawet nie podszedłeś się przywitać - kto, kogo olewa?

Podsumowując, znów zagalopowałeś się, strzeliłeś focha i szukasz winnych, angażując osoby z naszego punktu widzenia sprawą kompletnie nie związaną. Sorry chłopaki, że tyłki wam tym zawracamy. 

Piszę tylko ten jeden raz – tu. Nie będę odnosił się od wypowiedzi osób nie obecnych na spotkaniu. Nie znających sprawy z relacji dwustronnej – jest gdzie sprawdzać i pytać, nie byłem tam sam…


RE: Przyszłość Forum i zawodów OFFROAD - Gorg - 2017-05-21

Łukaszu
nikt Cię do tablicy nie wywoływał ale skoro już się odezwałeś to poproszę o wyjaśnienia.
Dlaczego o to proszę?
Ano dlatego że jak wcześniej pisałem podejmujemy decyzje demokratycznie.
Do tej pory nie odzywałeś się, nic nie proponowałeś tylko pozwoliłeś aby wszystko poszło na żywioł. Po pierwszych zawodach gdzie frekwencja nie dopisała i sponsorzy się zbuntowali robisz rwetes.
Pewnie Maciek przekazał informacje z swojego punktu widzenia, przedstaw teraz Ty z swojego.
Co chcesz osiągnąć?

„Maćka” prawda to:
1. Ma zlikwidować dział off-road z naszego forum tak żeby wszyscy przeszli na Twoje komercyjne forum
2. Nie interesują Cię inne formy rc na Śląsku więc trial i rally mogą sobie tu pozostać
3. Ale – Maciek ma zrezygnować z domenty rc-sląs bo według Ciebie to sieje zamęt – czyli żądasz zlikwidowania naszego forum

Czy to prawda?
Co w zamian oferujesz?

Dlaczego twierdzisz że Maciek angażuje osoby postronne? To my startujemy w zawodach i chcemy to robić na naszych zasadach lub wypracowanego kompromisu.
Maciek w tej chwili jest tylko przedstawicielem naszej grupy ale jeśli uważasz że jest niekompetentny możemy wybrać kogoś innego do tej roli.

Jednak aby rozpocząć rozmowę musisz zejść z pozycji inwestora do pozycji amatora rc. Dla ciebie forum to zysk a dla nas zabawa. I dlatego nie są nam potrzebne wodotryski aby jeździć.

Przedstaw swoją wizję to możemy dyskutować dalej – polem do negocjacji może być równie dobrze ten otwarty wątek forum.


RE: Przyszłość Forum i zawodów OFFROAD - Ballu - 2017-05-21

Witam na naszym forum . Na wstępie pragnę cię zapewnić że nikt twoich wypowiedzi nie skasuje ani nie wytnie z niej nie przychylnych wypowiedzi . Nie zbanuję cię również bo to forum rządzi się innymi regułami .

Tu na szczęście nie będziesz mi przerywał i wchodził w słowo więc postaram się odpowiedzieć.



ad1. Wizja jest i była . To forum, ci ludzie. A nie rezygnacja z tego co jest i było bez znaczenia pod jakim znaczkiem.

ad2. Ile propozycji z waszej strony było ? Przypomnij pozostałe .

ad3. Mnie również poproszono / zasugerowano spotkanie by  "połączyć" środowisko OFFROAD a nie dzielić i sądziłem że będzie jakaś wola współpracy i pójścia na ustępstwa a nie jednostronna rezygnacja z mojej strony .

ad4. Ludzie się pytają to się im odpowiada. Jest niedziela więc mogły być zawody .
"Poza tym idąc drogą ewolucji, co było pierwsze…" - zastanawiam się kto tu jest kurą a kto jajkiem zwłaszcza jeśli chodzi o RC .
"Mamy wizje, plany i strategie oraz środki, a naturalnym jest, że nie możemy firmować jednego jako rcslask.pl i rc-slask.pl bo powstaje dezinformacja co, kto, gdzie i kiedy. " - to mnie bardzo cieszy że macie to wszystko nie wiem więc w czym ci to forum tak bardzo przeszkadza skoro tyle masz. A o dezinformacji to tylko od 3 osób słyszę no chyba że jedyną słuszną odpowiedzią na pytanie kto organizuje zawody jest że rcslask  - niech żyje demokracja i konkurencja .
Poza tym sam stwierdziłeś że forum to przeżytek tyle ich przecież ponoć założyłeś. Teraz według ciebie liczy się tylko facebook więc sam sobie zaprzeczasz no chyba że na facebooku dajesz linki nie do tego forum co trzeba.

ad5. Tak padła propozycja wspólnych zawodów ale nie przypominam sobie rozmowy o szczegółach bo została ta propozycja przez was odrzucona - no chyba że dyskusją nazywasz wysłuchiwanie tego co masz do powiedzenia Ty i Marcin.

ad6.  Z wzajemnością :Smile

ad7. " ...a tamto forum zostaw dla Trial i Rally  .... " słowa Twoje lub Marcina - nie nagrywałem więc nie pamiętam dokładnie

ad8.  Były propozycje i je napisałem że są propozycje i żadne decyzje nie zapadły więc nie wiem o co pijesz . Zaproponowaliście bym ze wszystkiego się wycofał ... zapytałem co z osobami które już zakupiły pchełki a przed zakupem pytały mnie czy w przyszłości będę organizował zawody. Mam się wycofać / zrezygnować a co z tymi co zainwestowali w system Robitronic i na niego ich stać i im wystarcza.

ad9. Ilu krotnie odpowiedziałem że nie znam kwoty/ wartości ? Naciskaliście by podać wartość całego systemu wraz z dodatkowymi pchełkami - powiedziałem żeby zadzwonić do sprzedawcy - a kwotę rzuciłem dla przykładu nadmieniając że nie tylko ja za to płaciłem i nie jest to jeden "zestaw"  . Ile razy podkreśliłem że nie chodzi o zwrot tego co ja zainwestowałem a o ewentualny zwrot dla osób które zainwestowały w system Robitronic a dla was jedynym akceptowalnym jest AMBrc ?
Ile w to dokładnie zainwestowałem tego nie wiem bo od początku organizacji zawodów w ubiegłym roku dokładam do tego wszystkiego i nigdzie nie zliczam. Koszty to jedno, czas to drugie a "serce" to trzecie. To jest dla mnie hobby i kosztów nie liczę bo dawno bym musiał zrezygnować.

ad10. Jeśli jest powiedziane wszystko , z waszej strony 0 szukania kompromisu i jedynym słusznym rozwiązaniem jest moja rezygnacja to po co tracić czas.  3 osoby bo Grzegorz był tam raczej jako słuchacz .

ad11. 1 - spotkanie miało być u Roberta (RCPRO ) bo chciał porozmawiać równocześnie ze mną i z wami . Co to ma do rzeczy ? Ja pracuję w soboty i to chyba oczywiste że ważniejsza praca niż hobby.
2 - spotkanie zwołał Irek (MOSIR) w celu dogrania terminów bo się w nich pogubił . Wyszedłem bo zasugerowałeś że o wypożyczalni modeli RC wolelibyście rozmawiać beze mnie a terminy zostały już doprecyzowane.
3 - spotkanie było dziś co do osób z "mojego otoczenia" to był Grzegorz a Marcin(prorevo) miał być neutralny z tego co mi wiadomo .

ad12. Szkoda że nie nagrywałem rozmowy - mógłbym wam przytoczyć wypowiedzi gdzie wspominacie o planach na przyszłość i planach związanych z rangą zawodów.

Podsumowując . Znów boisz się dyskusji otwartej z ludźmi i nie chcesz się wypowiadać w miejscu gdzie nie możesz wykasować nieprzychylnych postów/wypowiedzi  .


RE: Przyszłość Forum i zawodów OFFROAD - Ballu - 2017-05-21

Łukaszu.
Jeżeli uważasz że wszystko przekręcam a to forum jest taką przeszkodą dla ciebie .... to dlaczego nie napiszesz tu swoich propozycji czy to tych które ja usłyszałem czy to nowych lub "poprawionych". Zaproponuj coś tu a nie za plecami chcesz podejmować decyzje -
Niech forumowicze sami zadecydują , ewentualnie dopytają o nieścisłości .

Ja zaakceptuję to co zadecyduje większość forumowiczów .

P.S. Przed opublikowaniem pierwszego postu w tej dyskusji wysłałem go do wglądu do Prorevo i Takumi którzy byli obecni na spotkaniu. Żaden nie powiedział że napisałem jakąkolwiek nieprawdę lub że coś przekręciłem o co prosiłem pod opisem  propozycji która padła ze strony Twojej Łukaszu i Marcina (zimnyrc)


RE: Przyszłość Forum i zawodów OFFROAD - Gorg - 2017-05-22

I w końcu Łukasz nic nie odpowiedział. Czyli należy zakładać, że Maciek dobrze zapamiętał rozmowę i przekazał ją na forum.
Ogólnie na zakończenie naszło mnie jeszcze jedno podsumowanie. Koszty startu w zawodach.
Ja startuję w trzech klasach i przy obecnym ustalonym wspólnie startowym kosztuje mnie to 30 PLN + 135 pchełka/7 = 19 pln rund na zawody.
Liga Łukasza zakłada zrezygnowanie z wpisowego na rok ale co będzie potem. Patrząc na obecnie ustalone przez niego koszty to dla mnie byłoby to 30+15+18+20 = 80 pln. Ale pozostaje amortyzacja pchełki którą już mam czyli 19 pln. Czy koszty będą takie same jak te teraz ustalone czy też inwestorzy będą chcieli się odbić i podniosą je nie wiadomo.
Czyli jeśli w sezonie jest np. 7 rund na rok to koszt

Maciek - 49 x 7 = 343 pln
Łukasz – 99 x 7 = 693 pln

różnica na rok to 350 pln.
Dla mnie dochodzi jeszcze koszt dojazdu i właśnie ta różnica mogłaby pokryć te koszty.

Jednak jeśli zrezygnujemy z naszych zawodów to za rok możemy się obudzić z ręką w nocniku bo koszt zawodów może być wyższy a terminy zajęte przez Łukasza więc nie będzie się dało reaktywować naszej ligii.

Jak dla mnie fakt ,że Łukasz nie przedstawił jak on to widzi (czyli moje podsumowanie powyżej jest aktualne) i argument kosztowy przemawia na nie. Tyle ode mnie.


RE: Przyszłość Forum i zawodów OFFROAD - Kaczor - 2017-05-23

Już kilka razy brałem się za pisanie postu tutaj, ale trudno czasami napisać to co się ma na myśli, lepiej mi to wychodzi rozmawiając ustnie.
Niewiem czemu, ale ciągle mam wrażenie że wszystko się tyczy kasy.
Mówi się że jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o kasę...

1. ZAWODY
Zawody są dla mnie czymś innym niż tylko wspólnymi wyścigami, są przy nich inne emocje, jest to miejsce gdzie można spotkać dużo więcej ludzi niż przy zwykłych spotkaniach, ale jest także dużo więcej szumu.

2. FORUM
Nie rejestrowalem się na forum tylko z powodu zawodów, przede wszystkim żeby poznać nowych ludzi, żeby móc rozmawiać I pisać o wspólnych pasjach. Dla mnie jest to miejsce gdzie możemy umówić się na luźne spotkanie, mogę komuś pomóc lub też uzyskać pomoc.

Szczerze to jakoś tego nie widzę na twoim forum Łukasz. Od końca zeszłego roku masz tam ponad 90% informacji o samych zawodach, stronka pod adresem rcslask.pl powoli staje się blogiem z możliwością komentowania niż normalnym forum.
Tutaj widzę dużo większy ruch, więcej ludzie się udzielają, więcej różnych tematów jest poruszanych. Według mnie to ty (Łukasz) powinieneś starać się dostosować do propozycji jakie (może) chce przedstawić Ci Maciek, niż wywierać na nim presję swoimi, bo z tego co widzę i słyszę to macie zupełnie różne wizję funkcjonowania swoich stronek. Ty stawiasz przede wszystkim na zawodu i brawo ładnie ci to wychodzi, ale Maciek stawia przede wszystkim na ludzi na swoim forum. Tak jak pisał zrezygnował z wszelkich reklam i banerów sponsorów.

Łukasz widzę że najbardziej boli Cię to że chyba nikt ze "starej ekipy" nie zawitał na twoich pierwszych zawodach drugiego cyklu off-road. No tak już bywa, szkoda że odbyły sie one w sobotę, wiem będziesz pisał że nie było innych terminów, bo już wszystko Maciek zajął. No właśnie zajął, bo wziął się za organizację już na początku roku. Juz wtedy zaczął wszystko przygotowywać i ustalać. Wydaje mi się że troszkę z tym przyspałeś. Za bardzo skupiłes sie na drifcie i większość sobie pomyślała (w tym ja) że nie będziesz organizował zawodów off-road.

Mniej więcej to chciałem napisać, jednak jeśli coś przekręciłem lub zostałem źle zrozumiany to poprawie i bardziej wyjaśnię.