Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyszłość Forum i zawodów OFFROAD
#11
(2017-05-22, 23:10)Gorg napisał(a): I w końcu Łukasz nic nie odpowiedział. Czyli należy zakładać, że Maciek dobrze zapamiętał rozmowę i przekazał ją na forum.
Ogólnie na zakończenie naszło mnie jeszcze jedno podsumowanie. Koszty startu w zawodach.
Ja startuję w trzech klasach i przy obecnym ustalonym wspólnie startowym kosztuje mnie to 30 PLN + 135 pchełka/7 = 19 pln rund  na zawody.
Liga Łukasza zakłada zrezygnowanie z wpisowego na rok ale co będzie potem. Patrząc na obecnie ustalone przez niego koszty to dla mnie byłoby to 30+15+18+20 = 80 pln. Ale pozostaje amortyzacja pchełki którą już mam czyli 19 pln. Czy koszty będą takie same jak te teraz ustalone czy też inwestorzy będą chcieli się odbić i podniosą je nie wiadomo.
Czyli jeśli w sezonie jest np. 7 rund na rok to koszt

Maciek -  49 x 7 = 343 pln
Łukasz – 99 x 7 = 693 pln

różnica na rok to 350 pln.
Dla mnie dochodzi jeszcze koszt dojazdu i właśnie ta różnica mogłaby pokryć te koszty.

Jednak jeśli zrezygnujemy z naszych zawodów to za rok możemy się obudzić z ręką w nocniku bo koszt zawodów może być wyższy a terminy zajęte przez Łukasza więc nie będzie się dało reaktywować naszej ligii.

Jak dla mnie fakt ,że Łukasz nie przedstawił jak on to widzi (czyli moje podsumowanie powyżej jest aktualne) i argument kosztowy przemawia na nie. Tyle ode mnie.

Jeśli już padają jakieś kwoty to postaram się to trochę inaczej niż ty opisać przeliczając na sytuację gdy startuje zawodnik jednym modelem :
Wpisowe 10,- / model
Koszt pchełki 135,- ( tu pewnie mam inne podejście ale ona po 1 sezonie będzie dalej ci służyła a ja nie mam planów by zrezygnować z organizacji zawodów w kolejnych latach. Warto brać pod uwagę fakt iż z tego systemu korzystają koledzy z D.G. i jeżeli będą organizować jakieś zawody to na pewno te pchełki się przydają )
Koszt wypożyczenia w przypadku braku własnej 10,-

10x7 = 70,-       wpisowe za cały sezon
135/2 = 67,5     zakup pchełki ja liczę że wystarczy na min 2 sezony poza tym są dostępne tańsze wersje właśnie w cenie 1/2 podanej przez ciebie ( niestety nie znam ich żywotności )
70,-                    wypożyczenie pchełki za cały sezon

koszt za cały sezon wynosi więc maksymalnie 140,- czyli 20,- na zawody za jeden model . Przy starcie kilkoma modelami i przekładaniu pchełki między nimi  koszt oczywiście będzie mniejszy.
to - jeśli już ktoś chce porównywać - tyle co koszt wypożyczenia pchełki w zawodach o których wspominasz.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Przyszłość Forum i zawodów OFFROAD - przez Ballu - 2017-05-21, 18:24
RE: Przyszłość Forum i zawodów OFFROAD - przez Ballu - 2017-05-23, 16:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości